piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Nie mam „parcia” na bywanie – rozmowa z Magdą Wójcik z zespołu Goya.

Eskander: Niedawno usłyszeliśmy nowy singiel z ubiegłorocznej płyty „Horyzont zdarzeń”. Według jakiego klucza wybierasz utwory do promocji, czy widzisz w nich przebojowy potencjał ? …

Madga Wójcik: W zasadzie każdy utwór mógłby być singlem. Jednak trudno mi nabrać dystansu do swoich kompozycji, toteż często zdaje się na producentów, czy współpracowników, jeśli chodzi o wybór piosenek promujących album. Poza tym trudno przewidzieć, czy piosenka chwyci..

 

Eskander: Czy po kilku latach udanej obecności na rynku, jest wam łatwiej przebić się z nowymi piosenkami ?

Madga: Zdecydowanie. Utrzymujemy się w głównym nurcie pop i mamy już zaufanie dużych stacji radiowych. Wiedzą, że nasze propozycje są na wysokim poziomie i bez większych oporów akceptują nasze piosenki. Wiemy już jak aranżować utwory aby spełniały wymogi nowoczesnych mediów. Teraz jest zdecydowanie łatwiej.

 

Eskander: Jaka współczesna muzyka inspiruje cię najbardziej ?

Madga: Nadrabiam ostatnio zaległości i muszę zaznaczyć, że nie interesują mnie mp3 czy inne formaty. Jestem zwolenniczką płyt i lubię pobyć z krążkiem, oglądać okładkę i posłuchać muzyki naprawdę dobrej jakości. Kupiłam niedawno kilka płyt między innymi: Alicie Keys, Fall Out Boy, Red Hot Chili Peppers – są po prostu fantastyczni. Poza tym sięgam po takich wykonawców jak: Joni Mitchell, Tori Amos, ale podoba mi się też Timberlake – to świetny wokalista.

 

Eskander: Dwie ostatnie płyty są utrzymane w podobnym klimacie. Czy planujecie jakieś niespodzianki dla fanów na kolejnych krążkach ?

Madga: Same koncerty są dla naszych fanów pewną niespodzianką, bo stosujemy szeroki wachlarz środków ekspresji artystycznej. Mimo, że trzonem naszych kompozycji są klasyczne instrumenty takie jak fortepian czy smyczki, to staramy się wkomponować w to także nowe brzmienia. Często zmieniamy aranżacje tak, aby utwory nabrały nowego kształtu.

 

Eskander: Co cenisz najbardziej w kontakcie z publicznością ?

Chyba to, że ludzie nas słuchają. Nie przychodzą na nasze koncerty, żeby popatrzeć, ale słuchać. My też nie skupiamy się na wyglądzie i efektach. Najciekawsze jest to, że nie wszyscy nas kojarzą, ale kiedy usłyszą kilka naszych piosenek, mówią: „znam to, słyszałam to w radiu!!!”. To, że nie jesteśmy rozpoznawalni bierze się z faktu, że nie mam „parcia” na bywanie. Stawiam na muzykę.

 

 » powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com