piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
POŻEGNANIE W PIĘKNYM STYLU

Trudno czego innego się spodziewać po Johnie Porterze, który swoje pierwsze nagrania w Polsce realizował jeszcze w drugiej połowie lat 70-tych, kiedy występował z Markiem Jackowskim, a potem nagrywał w Opolu swoją historyczną płytę „Helicopters”.

Wracając do współczesności, trzeci i ostatni wspólny longplay duetu Anita Lipnicka - John Porter wypełnia 11 kompozycji ich autorstwa. Produkcją zajął się odpowiedzialny za poprzednią płytę duetu „Inside Story” - Chris Eckman. Nagrania przebiegały bardzo sprawnie, o czym Anita mówi w wywiadach: „Płyta powstała szybko, ale to nie oznacza, że jest słaba. Po prostu osiągnęliśmy szczytową formę w samoorganizacji” – dodaje.

Wysmakowane akustyczne aranżacje anglojęzycznych utworów urozmaicają m.in. organy Hammonda oraz sekcje: smyczkowa i dęta. John brzmi bardzo dojrzale. W jego głosie słychać mądrość, doświadczenie i spokój ( nasuwają się pewne porównania z ostatnimi kameralnymi dokonaniami Bruce’a Springsteena ). Dla przypomnienia, Lipnicka z Porterem poznali się w 2002 roku, rok później wydali swój pierwszy wspólny album "Nieprzyzwoite piosenki", który nagrali w Londynie. Płyta stała się bestsellerem, zyskując status Platynowej Płyty oraz liczne nagrody m.in. Fryderyki. Kolejny album, "Inside Story", nagrywali w stolicy Słowenii - Ljubljanie pod czujnym okiem producenta Chrisa Eckmana. W 2006 roku ukazała się płyta "Other Stories" zwierająca utwory grane na koncertach, ale nie mające swoich studyjnych wersji. Porter pytany o inspiracje, odpowiada: „Zawsze udaję się w odosobnienie, modlę się głęboko i Bóg mi daje piosenki. Ale tak na serio, to piosenki mogą powstać w pięć, dziesięć minut. Na przykład "Good To See You" - w dziesięć, piętnaście minut miałem cały tekst i muzykę”.

Płytą „Goodbye”, artyści, mając w swym dorobku trzy naprawdę udane albumy i szereg przebojów, mówią sobie "żegnaj" (choć zarzekają się, że to wyłącznie rozwód zawodowy), by powrócić do kariery solowej. Dodajmy, że jako pierwsza do stacji radiowych trafiła piosenka „Old Time Radio”, która została wybrana na singiel drogą internetowego głosowania. Sprzedaż płyty utrzymuje się na niezłym poziomie. Krążek jest w pierwszej piątce najchętniej kupowanych płyt w Polsce.  » powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com