piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
ZAKOPOWER WYGRYWA W PREMIERACH 45. KFPP OPOLE 2008

Najpierw ze sceny ogłoszono, że nagroda przypadła Kasi Cerekwickiej. Po chwili okazało się, że podczas przekazywania wyników doszło do pomyłki, i nagrodę przyznano zespołowi Zakopower. Jak sytuację oceniają organizatorzy ? - „Zawinił czynnik ludzki, zła wiadomość poszła w kulisy, i została przekazana. To jest wpadka, ale przyznanie się do niej nie jest niczym bolesnym” - dodał dyrektor festiwalu, Piotr Klatt.
 
W opinii jury piosenka "Bóg wie gdzie" prezentowała się najbardziej spójnie. "To była piosenka, w której tekst tworzył całość z muzyką, miała klimat od początku do końca. Piosenka dobrze skomponowana, świetny aranż. To może być hit" - ocenił jeden z jurorów, Zbigniew Wodecki. Nagrodę Publiczności otrzymał zespół Leszcze.
 
W koncercie „Debiuty” Nagrodę główną im. Anny Jantar otrzymał Jerzy Grzechnik. W rozmowie z dziennikarzami przyznał, że nie spodziewał się zwycięstwa. Oprócz Grzechnika wyróżnienia otrzymali: zespół Sandaless za piosenkę "Przetrwamy" (trzecie miejsce); i Nina Kodorska za utwór "Moknie w deszczu diabeł" (drugie miejsce). W Debiutach wszyscy młodzi artyści śpiewali piosenki Wojciecha Młynarskiego.

Nagrodę specjalną Grand Prix Festiwalu za całokształt twórczości oraz nagrodę Zarządu Polskiego Radia S.A. „Diamentowy Mikrofon” otrzymał Wojciech Młynarski. Artyście pogratulował także w liście odczytanym na scenie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński.

Przed rozpoczęciem koncertów konkursowych swoje największe przeboje zaśpiewała w amfiteatrze owacyjnie przyjęta przez publiczność Maryla Rodowicz. Sobota to drugi dzień festiwalu


» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com