piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Australijski przebój eksportowy - Gabriella Cilmi

Urodziła się w 1991 roku w Melbourne. Kiedy była jeszcze dzieckiem słuchała Niny Simone, Led Zeppelin, Janis Joplin czy T.Rex. To słychać. Jak to zwykle bywa w przypadku nastolatek uwielbiających starą muzykę grała najpierw w zespole coverowym. W 2004 roku przykuła uwagę Michaela Parisi z wytwórni Warner Brothers, kiedy wykonywała wspaniałą wersję Jumpin’ Jack Flash The Rolling Stones. Mając zaledwie 13 lat poleciała do Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie dostała kilka ofert kontraktów. Ostatecznie związała się z wytwórnią Island.
Zaczęła supportować bardziej znanych artystów, jak chociażby Mutya Buena z Sugababes. Zadebiutowała w telewizji brytyjskiej w grudniu 2007 utworem Sweet About Me. W tym samym czasie jej inna piosenka Sanctuary pojawiła się w filmie ST Trinian’s. W showbiznesie wszystko dzieje się błyskawicznie, albo nie dzieje się wcale. Pierwsza płyta wychodzi w marcu i od razu zaczynają się porównania do Amy Winehouse czy Macy Gray. Nie są bezpodstawne, bo Gabriella ma podobną do nich barwę głosu.
Świat zachwyca się już kolejną piosenką Save The Lies, a my w Polsce czekamy, aż przyjmie się Sweet About Me. Wszystko w swoim czasie…


» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com