piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Mistrz Herbie już tu jest !!

 
Herbie Hancock to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych pianistów jazzowych. Na scenie zadebiutował już w wieku 11 lat, grając koncert fortepianowy Mozarta wraz z Chicago Symphony Orchestra, ale jako jazzman dał się poznać dopiero w latach 60., kiedy przeprowadzał się do Nowego Jorku i nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią Blue Note Records. Po wydaniu debiutanckiego albumu Takin’ Off w 1963 roku Hancock znalazł się na w centrum zainteresowania nowojorskiej elity jazzowej i chętnie był zapraszany do udziału w koncertach i nagraniach przez muzyków tej klasy do Sam Rivers, Wayne Shorter, Bobby Hutcherson. W 1963 r. pianistą zainteresował się Miles Davis, który organizował swój legendarny kwintet.
 
Eksperymenty brzmieniowe do tego stopnia zafascynowały Hancocka, że zdecydował się na realizacje własnych koncepcji. Założył w 1968 r. własny sekstet. Wykonywanie własnego materiału w gronie muzyków takich, jak Julian Priester, Buster Williams i Eddie Henderson, sprawiło, że zespół ten wnet zyskał uznanie i popularność w rodzącym się wtedy jazz rocku i fusion. Od 1969 r. Hancock używał elektrycznego fortepianu oraz innych elektronicznych instrumentów klawiszowych, w tym syntezatorów. Album Headhunters stanowił już manifestację nowej konwencji i jazzfunkowej mody. Po komercyjnym sukcesie Headhunters oraz nagraniu przebojowego Watermelon Maxi Hancock znalazł się w centrum zainteresowania środowisk pozajazzowych.
 
Hancock zawsze był twórcą eksperymentującym. Nie oparł się także modzie popjazzowej, a jego nagrania trafiły nawet na listy bestsellerów rocka (np. albumy Mr. Hands i Rock It). Nie przeszkadzało to artyście rozwijać zainteresowań nowoczesnym jazzem. Na swojej najnowszej uhonorowanej nagrodą Grammy studyjnej płycie River: The Joni Letters Herbie Hancock sięgnął po repertuar Joni Mitchell. Udział w sesji wzięli: Joni Mitchell, Tina Turner, Leonard Cohen, Norah Jones oraz Corinne Bailey Rae.


» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com