piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Pierwsza płyta śpiewających księży z Irlandii

Znane na całym świecie klasyki - Ave Maria, Pie Jesu, Gloria czy O Holy Night - nagrane we wnętrzach Bazyliki Św. Piotra... to musi - i robi! - wrażenie nie tylko na osobach zaangażowanych w sprawy katolicyzmu. Nad brzmieniem płyty The Priests czuwał Mike Hedges (U2 , Dido). W 14 kompozycjach na płycie księża śpiewają w kilku językach - łacińskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. W bogato zaaranżowanych utworach towarzyszy im Chór Filharmonii Rzymskiej Bazyliki Św. Piotra w Watykanie, co powoduje że ostatecznie jest to muzyka ponad podziałami, pozwalająca wyciszyć się i duchowo przygotować do Świąt Bożego Narodzenia.
 
Grupę tworzą ojciec Eugene O’Hagen (48) jego młodszy brat Martin (45) oraz przyjaciel ze szkolnej ławki David Delargy (44). Księża odkryli swoje wokalne zdolności, podpisali niebotyczny kontrakt, ale kariera nie przewróciła im w głowach. Zdecydowali, że dochód ze sprzedaży ich pierwszego dzieła zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Ciekawostką związaną z kontraktem trzecz duchownych może być to, że zawiera klauzulę pozwalającą na uniknięcie wyczerpujących obowiązków promocyjnych takich jak wywiady, sesje fotograficzne … gdyby miało to kolidować z ich obowiązkami jako kapłanów.

Album 'The Priest' polecamy także sympatykom muzyki klasycznej - jakość brzmienia zadowoli najbardziej wybrednych melomanów.


» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com