piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Uczta dla fanów Kabaretu Starszych Panów

 
Album zawiera radiowe wersje kupletów, które nagrywane były w Radiu po premierach telewizyjnych, często w innych wersjach i z tekstami nieco różniącymi się od tych znanych z wersji telewizyjnych. Całość jest zapisana w 24-bitowej jakości dźwięku, dzięki czemu odbiór tych archiwalnych nagrań jest znacznie przyjemniejszy, niż było to możliwe do tej pory. Remasteringiem wszystkich nagrań zajął się Krzysztof Kuraszkiewicz. Część nadniszczonych, pociętych, niekompletnych nagrań zrekonstruowała Monika Wasowska. Redakcją całości zajął się Grzegorz Wasowski.
 
Jeśli ktoś nie pamiętam czym był dla polskiej rozrywki Kabaret Starszych Panów ? Przypominamy, że był to projekt autorski dwójki wybitnych twórców rozrywki telewizyjnej lat 50. i 60. Do udziału w swoich programach telewizyjnych udało im się wówczas zaprosić najlepszych aktorów polskich. W kabarecie występowali między innymi : Wiesław Gołas Mieczysław Czechowicz, Wiesław Michnikowski, Edward Dziewoński, Irena Kwiatkowska, Barbara Kraftówna, Kalina Jędrusik, Krystyna Sienkiewicz, Jarema Stępkowski czy Bronisław Pawlik. Telewizja była głównym medium aktywności tej spółki kompozytorsko autorskiej. Numerowanych wieczorów odbyło się XVI, niektóre z nich zostały później przypomniane. Spośród całego dorobku można wymienić kilka najważniejszych programów: Zbyteczne żeberko - kaloryfeeria (ze stycznia 1960 roku), Czternaście i trzy czwarte (z czerwca 1965 roku), Kwitnące szczeble (z kwietnia 1963). Część programów została zarejestrowana w technice telerecordingu (najprawdopodobniej od Wieczoru VI). Wszystkie nagrane programy ukazały się na VHS i DVD (pierwsze wydanie dwupłytowe nie było kompletne).
 
Pierwsze programy nie były rejestrowane, dlatego w okresie 1978 – 1980 zostały zagrane ponownie, w kolorze i z innymi aktorami w miejsce nieżyjących. Cykl ten został nazwany Kabaret Jeszcze Starszych Panów Niedawno odnalazły się nagrania z oryginalnej serii, uznane za zaginione.


» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com