piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualno¶ci / wydarzenia z branży muzycznej
Nowa sensacja ze Skandynawii - Maria Mena

Pochodzi z artystycznej rodziny. Jej matka pisała sztuki teatralne, a ojciec jest perkusist±. Wiele przeszła w dzieciństwie. Kiedy jej rodzice się rozstali miała 9 lat. Popadła w depresję i kłopoty z odżywianiem. Kiedy miała 13 lat przeprowadziła się do ojca. Dużo ¶piewała, co miało być form± antidotum na jej problemy emocjonalne. Ojciec pomógł jej nagrać demówkę, któr± rozesłali do różnych wytwórni. Jedna z kopii trafiła do Sony Music. Maria podpisała kontrakt.

Już w 2002 roku wydała swój debiutancki singiel Fragile w Norwegii, ale nie odnotowano go na listach przebojów. Jako drugie nagranie wybrano My Lullaby, które dotarło do 5 miejsca norweskiej listy przebojów. Na taki hit szybko „rzuciły się” norweskie stacje radiowe, co pozwoliło płycie wspi±ć się na platynowe podium sprzedaży. Po tym sukcesie Maria wydała solowy, pełny album Another Phase. W 2004 roku ruszyła na podbój audytorium międzynarodowego. Pierwsza międzynarodowa płyta to White Turns Blue. Maria Mena miała również swój mały przełom na li¶cie Billboardu  z piosenk± You're the Only One ( dotarła do 25 pozycji na li¶cie Top 40 Mainstream ). Tym czasie ukazał się też drugi norweski kr±żek Mellow. Cieszył się mniejszym powodzeniem niż debiut, ale radził sobie całkiem nieĽle.

Najnowsza plyta Marii nosi tytuł Cause and Effect. Przepiękny singiel Belly Up miał swoj± premierę w połowie ubiegłego roku w Norwegii. Tymczasem na promocje artystki w Polsce wybrano piosenkę All  This Time . Życzymy jej jak najlepiej i trzymamy kciuki.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com