piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Narty lubi, a muzykę ... k o c h a !!! Andrzej Bachleda ma kolejną płytę

Andrzej Bachleda w tym tygodniu skończy 33 lata. Pochodzi ze słynnej rodziny  muzyków i narciarzy. Jako trzynastolatek porzucił fortepian dla gitary, którą "łatwiej było zabierać ze sobą na treningi i wyjazdy". Po dwóch latach nauki, zafascynowany progresywnym rockiem, zaczął grać z The Moonflowers i Sansara. Nagrał dwie płyty i wyruszył w trasę koncertową po Szwajcarii, Francji i Polsce. Zajął się także kompozycją i aranżacją utworów na gitarę klasyczną.

 

W 1997 roku, wyjechał do USA, gdzie otrzymał stypendium na studia  muzyczne  w  Denver University. Trzy lata później nagrał swoją pierwszą solową płytę The Thaw będącą  kompilacją smooth jazzu i piosenek francuskich. Na oficjalne zakończenie kariery narciarskiej (w 2004 roku), nagrał popowy album Od Gibraltaru Do Tatr. W kolejnych latach komponował i koncertował.

 

Time Ruines to przepiękna i bardzo nastrojowa płyta utrzymana w klimacie amerykańskiego jazzu z lat 50. Bogate instrumentarium; gitara, trąbka, banjo przywołują na myśl estetykę nowoorleańskich klubów muzycznych. Andrzej napisał teksty, skomponował  i zaśpiewał wszystkie piosenki. Smaku albumowi dodaje zamierzony przez Andrzeja Bachledę eklektyzm wynikający z jego różnorodnych fascynacji muzycznych. Na płycie pobrzmiewają motywy cygańskie, ale również słychać fascynacje The Beatles z psychodelicznego okresu. Płyta została wydana nakładem wytwórni Kayax.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com