piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Nowa piosenka Budki Suflera. Album na wiosnę.

Co dostajemy tym razem? Wszystkie przyprawy, których Budka używa do przyrządzenia przebojowego dania. Rytm zdecydowanie „taneczny”, ale nie dance tylko „dancing”. Wygładzone partie gitarowe oparte na podobnym brzmieniu i motywie jak w Takim Tangu. Sekcja smyczkowa w tle i chórki żeńskie. No i oczywiście najważniejszy składnik czyli potężny głos Krzysztofa Cugowskiego. To wszystko w połączeniu z intensywną promocją medialną może dać zespołowi kolejny wielki przebój. Jest tylko jedno „ale”. W czasach programów telewizyjnych lansujących nowe gwiazdy, portali internetowych gdzie można znaleźć tysiące młodych artystów i przy mnogości radiowych stacji internetowych, nic już nie jest tak oczywiste i przewidywalne jak w czasach kiedy Budka nagrywała megabestsellerowe Takie Tango.

 

Interesujące są komentarze jakie możemy znaleźć na jednym z portali na których umieszcza się muzykę do odsłuchiwania. Pojawia się masa wpisów tyleż pochwalnych, co lakonicznych w rodzaju: „fantastyczne, super, na pewno kupię płytkę, już nie mogę się doczekać, prawdziwa Budka” itd. Starzy fani pamiętający lubelski zespół jeszcze z lat 70-tych. Są nieco bardziej wylewni. Zauważają, że grupa nie wychodzi poza schemat wybrany kilkanaście lat temu. Mają jednak nadzieję, że nowa płyta to także nowa seria koncertów na których Budka chętnie przypomina swoje stare kompozycje dobrze pamiętane przez tych bardziej wyrobionych fanów.

 

Czy ktoś się z tym zgodzi, czy nie - twórcy Cienia Wielkiej Góry, już dawno porzucili czyste rockowe wody, bo zmienił się polski odbiorca masowy. Romuald Lipko, w wywiadach podkreśla, że dzisiaj pisze tylko taką muzykę, jaka podoba się ludziom. Czasy kiedy byli ambitnym zespołem rocka progresywnego minęły już bezpowrotnie. Starzy fani muszą się z tym pogodzić, a nowi już tego nie pamiętają.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com