piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
Kolejni twórcy hitów ze Stanów ! - The Fray !

O amerykańskiej formacji The Fray głośno zrobiło się w roku 2006 za sprawą wykorzystania utworu How To Save a Life w promocji serialu 'The Grey's Anatomy' - w ciągu roku piosenka stała sie hitem na całym świecie, w samych tylko Stanach Zjednoczonych okupując pierwszą dziesiątkę listy Billboard Chart przed 58 tygodni!

 

W marcu ukazuje się ich drugi krążek - zatytułowany 'The Fray'. Nie zabrakło na nim prawdziwego rocka, ale i utworów przypominających (choćby motywem klawiszy na początku) ich poprzednie osiągnięcia - mowa o singlu You Found Me, promującym całe wydawnictwo. Kawałek ten również towarzyszy w premierze serialu - piątego sezonu Lost (Zagubieni) - można więc śmiało założyć, że niedługo podśpiewywać będzie go cały świat!

 

Ten amerykański zespół powstał w 2002 roku w Denver. Założyli go szkolni koledzy. Debiutancką płytę wydali w 2005. Oczywiście w dzisiejszym świecie muzycznym trudno uciec od porównań. Nie inaczej jest w przypadku The Fray. Krytycy uważają, że stylistycznie są najbardziej podobni do Coldplay. Jednak oni sami wolą raczej porównania do U2 czy Counting Crows.

 

Mocną stroną tego zespołu są świetne pop-rockowe refreny oraz doskonała produkcja. Ich piosenki bardzo szybko znajdują uznanie wśród selekcjonerów i producentów dobierających muzykę do filmów, a jak wiadomo, seriale oglądane przez miliony (Grey’s Anatomy, Zagubieni, Niewidzialni) to znakomita promocja i trampolina do masowej popularności. Miejmy nadzieję, że tak będzie też w przypadku nowej piosenki i płyty The Fray.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com