piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
KAYAH BEZ PRĄDU

...Znalazło się także miejsce dla coveru piosenki znanej z repertuaru funkowej grupy Kool & the Gang – Get Down On It. Co tu dużo mówić, ten koncert to zawodowstwo. Fani nie będą rozczarowani. Kayah pokazała, że mimo ogólnego „parcia na nowoczesność” potrafi być klasyczna w podejściu do swoich piosenek. Sięgnęła też po kilka mniej znanych kompozycji, jak sama argumentuje: „Przeboje często dosyć szybko się przejadają. Bardzo często największy ładunek emocjonalny umieszcza się w piosenkach, które nie pretendują do bycia hitami”.

 

Wśród specjalnych gości pojawili się między innymi: Anna Maria Jopek (w utworze Kiedy mówisz), kubański perkusjonista Ariel Silva Valdes oraz kubańska wokalistka Omniris Casuso Valdes. Oprócz stałego zespołu Kayah, wystąpili również wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin, Marek Podkowa, Michał Grymuza, Adam "SZABAS" Kowalewski.

 

Idea koncertów „bez prądu” zrodziła się w MTV jeszcze w latach 80-tych. Miał to być projekt pokazujący bezlitośnie, co tak naprawdę potrafi artysta. Na pierwszy ogień poszedł mistrz bluesowej gitary Stevie Ray Vaughan – tylko on i jego instrument. Później była już cała lawina wykonawców. Koncerty zaczęły się coraz bardziej oddalać od pierwotnego pomysłu. Dzisiaj szeroko korzysta się z elektrycznych instrumentów klawiszowych, gitar, nadając jedynie całości brzmienia charakter pół akustyczny, aby zmieścić się w konwencji.  Nie jest to jednak zarzut , ale stwierdzenie faktu. Koncert Kayah wpisuje się w ten trend i trudno mu cokolwiek zarzucić.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com