piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
PREZENT NA 25. URODZINY - NOWY LADY PANK

 Na forach internetowych można przeczytać druzgocące wypowiedzi w rodzaju: „Lady Pank od jakiegoś czasu nie ma nic ciekawego do powiedzenia”, „Panowie dajcie spokój!”, ale też głosy zachwytu: „Super płyta, cała jest piękna”, „Królowie świata ! dzięki za ten prezent !”. Jan Borysewicz jest wciąż jednym z najlepszych polskich gitarzystów, sam skomponował cały materiał i krążek zawiera oprócz typowych na Panków, skocznych rockowych utworów z chóralnym niewyszukanym refrenem także utwory bardziej wyrafinowane, w subtelnym klimacie. Przykład ? Chociażby - „Naprawdę piękny dzień” przywołujący brzmienia Dire Straits.

Teksty. Andrzej Mogielnicki pisze o demokracji w tytułowym „Strach się bać”, ma to być protest song , aczkolwiek niezbyt wyszukany: „…wrzucasz kartkę i wybierasz drób…”. Czy można z tego robić zarzut ? Odbiorcy, którzy szukają bardziej intelektualnej krytyki obecnej władzy nie słuchają Lady Pank. Ogólne brzmienie twórców „Fabryki małp” nie rozwinęło się szczególnie od ostatnich 15-stu lat. Jeśli posłuchamy tych nagrań, trudno byłoby określić, że tak płyta powstała w 2007 roku.

Bez wątpienia na polskiej scenie rockowej nastąpiła zmiana warty. I choć pojawiają się jeszcze nowe płyty takich długowiecznych zespołów jak Lady Pank ( w tym roku 25-lecie ), to nie mają one wielkiego wpływu na polską muzykę rockową. Ona rozwija się w nurcie niezależnym, który wciąż próbuje się przebić. Na korzyść Lady Pank można zapisać fakt, że ich odpowiednicy na świecie pozostają już tylko w tak zwanym klubowym obiegu sentymentalnym, a Lady Pank jeszcze potrafi znaleźć się na listach przebojów.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com