piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
RENI NA TRASIE

Specjalnie z okazji rozpoczęcia trasy koncertowej "Magnes Live", Reni przygotowała także premierowy singiel Motyle. Utwór startuje w polskich preselekcjach do nagrody "Bursztynowego Słowika" festiwalu piosenki w Sopocie.

Reni jest postrzegana jako gwiazda polskiej muzyki tanecznej i klubowej, stara się też promować gatunki taneczne. Jak mówi: "DJ-e w Polsce rzadko wydają na płytach swój materiał, raczej miksują wszystko na żywo i to nie jest ich twórczość autorska. Ale ja się nie zrażam, uważam, że ten kierunek należy rozwijać w kraju i będę go dalej propagować".

Teksty nie są wydumane i na siłę ambitne. Przede wszystkim są sposobem na podzielenie się ze słuchaczami swoimi przemyśleniami, z którymi łatwo można się utożsamiać. Reni w wywiadach powtarzała: "Ja zresztą zawsze dążyłam do tego, żeby być szczerą. Po pierwsze, sama piszę swoje utwory, więc to już jest taki prosty sposób, żeby się z tego wszystkiego oczyścić i podzielić z innymi. Poza tym myślę, że publiczność bardzo szybko poznaje, czy coś jest wydumane, fikcyjne czy rzeczywiście wynika to z naszych doświadczeń".

Przypomnijmy, że Reni Jusis deiutowała wielkim przebojem "Zakręcona" w 1998 roku. Funkowa, "amerykańska" i hip-hopowa estetyka była dużym wydarzeniem na polskiej scenie. Płyta "Zakręcona" miała doskonałe wzorce, trendowe brzmienia i świetną realizacje. W lutym 1999 roku Reni otrzymała aż 5 nominacji do Nagrody Fryderyka '98, z czego otrzymała 3 statuetki za: Piosenkę roku, Fonograficzny debiut roku i Album roku rap & hip-hop.

Następny solowy album Era Renifera skomponowała, zaśpiewała i wyprodukowała sama. Jednak płyta nie przyniosła większych przebojów i o wokalistce zrobiło się przez pewien czas cicho. Na czwartym albumie zatytułowanym Trans Misja zaprezentowała elektroniczny i taneczny pop.

Po blisko trzyletniej przerwie, Reni przypomniała o sobie w czerwcu 2006 roku płytą Magnes, którą tworzą taneczne kompozycje zmiksowane w jeden klubowy set. Oprócz premierowych utworów, na krążku znalazły się także: przeróbka przeboju Ocalę cię zespołu 2+1 oraz anglojęzyczne wersje kompozycji artystki. Płyta przyniosła przeboje: Kilka prostych prawd, Magnes i Mixtura.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com