piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
BESTSELLER PO 20 LATACH

Do powstania The Traveling Wilburys doszło prawie przypadkiem w 1988 roku. Początkowo ex-Beatles George Harrison i dawny lider ELO Jeff Lynne zaprosili Roy'a Orbisona i Toma Petty'ego, aby w studiu nagraniowym Boba Dylana spotkać się w celu nagrania strony B singla Harissona pt. This Love. Tak powstał utwór Handle With Care. Muzycy byli do tego stopnia zadowoleni z efektu, że postanowili zarejestrować jeszcze kilkanaście piosenek. Spotkanie tak wielkich nazwisk nie mogło umknąć uwadze wytwórni płytowej, która zdecydowała się patronować całemu przedsięwzięciu. Powstały kompozycje umiejętnie łączące elementy znane z twórczości wszystkich wielkich indywidualności, ale bardzo spójne brzmieniowo, może dlatego, że wszyscy wywodzili się z podobnej tradycji country, folka, rocka i rhythm and bluesa.

W skład grupy wchodzili George Harrison, Jeff Lynne, Bob Dylan, Tom Petty, a na pierwszej płycie jeszcze Roy Orbison. Obecnie żyje już tylko 4 członków zespołu.

Najważniejsze utwory zespołu to Handle With Care, Inside Out, She My Baby, Wilbury Twist , End Of The Line. Muzycy formacji zapraszali się wspólnie do uczestnictwa w solowych projektach poszczególnych artystów: Jeff Lynne zaprosił Harrisona na płytę Zoom, był on też producentem i współautorem albumów George'a Harrisona (Cloud Nine, Brainwashed), i Roya Orbisona (Mystery Girl).

Ciekawostką wydawniczą jest to, że oficjalne płyty tej supergrupy miały tytuły vol. 1 i vol. 3 nie było natomiast części drugiej, o którą przez wiele lat pytali klienci sklepów muzycznych. Później nakład się wyczerpał i płyty były trudno dostępne. Teraz to zapotrzebowanie zostało zaspokojone i to z jakim rezultatem! Trzypłytowy box Collection, zawierający całą dyskografię zespołu wraz z bonusami oraz wywiad i teledyski, okazał się najbardziej oczekiwaną premierą płytową tygodnia i z nakładem 269 tys. zadebiutował od razu na samym szczycie globalnego zestawienia sprzedaży.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com