piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
2 MILIARDY OGLĄDAŁY LIVE EARTH

Koncerty rozpoczęły się w Sydney od występów Aborygenów grających na ludowych instrumentach. Gwiazdą koncertu, w którym wzięło udział 40 tysięcy osób, był zespół Crowded House. Z kolei 10 tysiecy fanów obejrzało tokijskie występy Linkin Park, Rihanny i japońskich artystów. Niemieckie koncerty odbyway się w Hamburgu. Przed 30-tysięczną widownią zagrali Shakira, Snoop Dogg oraz Yusuf - znany kiedyś jako Cat Stevens. Więcej publiczności przyciągnął koncert w Londynie. Na Wembley zagrali Genesis, a potem Red Hot Chilli Peppers, Metallica, Beastie Boys, Madonna i Foo Fighters.

Rekordowa była jednak publiczność na plaży występy na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, gdzie według organizatorów pojawiło się nawet do 700 tysięcy ludzi. W Stanach Zjednoczonych koncert odbywał się w Nowym Jorku, a zagrali między innymi: The Police, Bon Jovi, Alicia Keys, Dave Matthews Band, Melissa Etheridge, Smashing Pumpkins, Roger Waters. W imprezie wzięło udział prawie 80 tysięcy widzów.

Specjalnym gościem nowojorskiego koncertu był Al Gore, który jest pomysłodawcą  akcji. Były amerykański wiceprezydent ostatnio bardzo zaktywizował się w działaniach na rzecz walki z przyczynami kryzysu klimatycznego. Gore za pomocą koncertów chce zdopingować polityków do przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Pojawiły się jednak głosy sceptyczne, które mówią, że artyści to nienajlepsze wzory jeśli chodzi o ochronę środowiska. Wśród argumentów wymienia się podróże prywatnymi samolotami, co wydatnie przyczynia się do ocieplenia klimatu. Ale takie zarzuty można formułować przecież wobec wielu grup zawodowych. Publiczność na koncertach proszona była o podpisywanie apelu do rządów, by przystępowały do międzynarodowych porozumień w sprawie walki ze zmianami klimatycznymi.

 » powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com