piosenkarze m.in. Krzysztof Krawczyk, Pawel Kukiz

Aktualności / wydarzenia z branży muzycznej
30 LAT TEMU ODSZEDŁ ELVIS

Obecnie aspekt jego śmierci został skwapliwie wyjaśniony, między innymi w biografiach napisanych przez najbliższe mu osoby.

W czasie rozkwitu sławy miał silnych fanów i zagorzałych wrogów, ale nikt nie pozostał obojętny. Pierwszy singiel zarejestrował w małym studiu Sun Records już w 1954 roku. Była to piosenka That’s All Right Mama. Jednak za prawdziwe narodziny rock’n’rolla uważa się nagranie Heartbreak Hotel z 1956 roku. Później była już cała seria wielkich przebojów. Jego utwory, takie jak Love Me Tender, Jailhouse Rock, Teddy Bear są dzisiaj klasyką muzyki rozrywkowej. Stał się legendą za życia i do tej pory jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na świecie. Szefowie wytwórni RCA stwierdzili kiedyś, że Elvis sprzedał ponad miliard płyt. Jego przeogromna dyskografia obejmuje kilkadziesiąt oficjalnych albumów i setki półoficjalnych wydawnictw.

Każdego roku fani z całego świata składają hołd Elvisowi Presleyowi w Memphis. Według danych policji w Tennessee, w ciągu kilku ostatnich dni słynną posiadłość Elvisa odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pod „Graceland” stała długa kolejka fanów, którzy chcieli przejść ze świecą obok grobu króla rock'n'rolla. Co dzisiaj pozostało po Elvisie ? Być może wiele osób nawet nie zna jego twórczości, ale jedno jest pewne jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci kultury XX wieku. I chyba każda zapytana osóba na pytanie „kim był Presley ?” odpowie – Królem.» powrót


Agencja artystyczna ESKANDER

Piosenkarze
ul. Malczewskiego 3/1
45-030 Opoletelefon : 077 441 01 01 | 77 442 02 20
tel.kom.: kom: 668 034 391 | kom: 668 515 513
email : natalia@eskander.com.pl


Pozostałe nasze serwisy:
kabaret » piosenkarki » zespoły muzyczne » piosenkarze » konferansjerzy

statystyki www stat.pl
Mapa serwisu | ©copyright 2005-2009 piosenkarze.pl | powered by kajda.com